Model code: 26ZS17N60B55
Prada
Prada PR26ZS SunglassesRoot Tortoise/Light Brown LensesProduct code: 26ZS17N60B55
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (6)
Prada PR26ZS, Juniper Tortoise/Grey Lenses
Prada PR26ZS, Black/Violet Lenses
Prada PR26ZS, Transparent Peach/Light Brown Lenses
Prada PR26ZS, Talc/Dark Grey Lenses
Prada PR26ZS, Sage and Honey Tortoise/Dark Brown Lenses
Prada PR26ZS, Black/Dark Grey Lenses
Product Code
26ZS17N60B55
Brand
Frame Material
Acetate
Frame Colour
Tortoise/Havana
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Brown/Amber
Lens Category
Category 2 Lenses
Eye Size
55mm
Style
Oval, Petite
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 33mm. Lens Width: 55mm. Temple: 145mm. Bridge: 16mm.