Model code: B05S23A60B53
Prada
Prada PRB05S SunglassesMauve Tortoise/Light Brown LensesProduct code: B05S23A60B53
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (4)
Prada PRB05S, Caramel Tortoise/Brown Gradient Lenses
Prada PRB05S, Black/Grey Gradient Lenses
Prada PRB05S, Poppy Tortoise/Light Purple Brown Lenses
Prada PRB05S, Black/Dark Grey Lenses
Product Code
B05S23A60B53
Brand
Frame Material
Acetate
Frame Colour
Tortoise/Havana
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Brown/Amber
Lens Category
Category 2 Lenses
Eye Size
53mm
Style
Geometric
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 35mm. Lens Width: 53mm. Temple: 140mm. Bridge: 19mm.