Model code: 39270014E54
Ray-Ban
Ray-Ban RB3927 SunglassesArista/Light Green Glass LensesProduct code: 39270014E54
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (4)
Ray-Ban RB3927, Black/Dark Grey Glass Lenses
Ray-Ban RB3927, Arista/Purple Polarised Glass Lenses
POLARISED
Ray-Ban RB3927, Arista/Brown Glass Lenses
Ray-Ban RB3927, Arista/Green Glass Lenses
Tick
Pre-Order Now
Notify me when back in stock
Product Code
39270014E54
Brand
Frame Material
Metal
Frame Colour
Gold
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Material
Glass Lens
Lens Colour
Green
Lens Category
Category 2 Lenses
Eye Size
54mm
Style
Rectangular
Product Includes
Soft leather clip case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 32mm. Lens Width: 54mm. Temple: 145mm. Bridge: 21mm.