Model code: 4256D80013C55
Tiffany & Co.
Tiffany & Co. TF4256D SunglassesBlack/Grey Gradient LensesProduct code: 4256D80013C55
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (1)
Tiffany & Co. TF4256D, Havana/Azure Blue Gradient Lenses
Product Code
4256D80013C55
Frame Material
Nylon
Frame Colour
Black
Lens Info
Graduated Lens, Non-Polarised Lens
Lens Colour
Grey/Black
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
55mm
Style
Cat Eye Soft
Fit
Alternative Fit
Product Includes
Protective case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 43mm. Lens Width: 55mm. Temple: 140mm. Bridge: 19mm.