Model code: 4353S3527N54
Vogue Eyewear
Vogue Eyewear VO4353S SunglassesBlack/Dark Purple LensesProduct code: 4353S3527N54
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (2)
Vogue Eyewear VO4353S, Pale Gold/Brown Gradient Lenses
Vogue Eyewear VO4353S, Rose Gold/Dark Grey Polarised Lenses
POLARISED
Product Code
4353S3527N54
Frame Material
Metal
Frame Colour
Black
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Violet
Lens Category
Category 2 Lenses
Eye Size
54mm
Style
Oval
Product Includes
Zip case
Measurements
Lens Height: 35mm. Lens Width: 54mm. Temple: 140mm. Bridge: 18mm.