Model code: 5711SW448G51
Vogue Eyewear
Vogue Eyewear VO5711S SunglassesBlack/Grey Gradient LensesProduct code: 5711SW448G51
Pay it in 4 with Afterpay
Product Code
5711SW448G51
Frame Material
Nylon
Frame Colour
Black
Lens Info
Graduated Lens, Non-Polarised Lens
Lens Colour
Grey/Black
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
51mm
Style
Cat Eye Soft
Product Includes
Zip case
Measurements
Lens Height: 38mm. Lens Width: 51mm. Temple: 140mm. Bridge: 19mm.