Model code: A09S22A20I53
Prada
Prada PRA09S SunglassesPoppy Tortoise/Light Purple Brown LensesProduct code: A09S22A20I53
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (3)
Prada PRA09S, Root Tortoise/Grey Lenses
Prada PRA09S, Cognac Tortoise/Brown Gradient Lenses
Prada PRA09S, Briar Tortoise/Dark Brown Lenses
Product Code
A09S22A20I53
Brand
Frame Material
Acetate
Frame Colour
Tortoise/Havana
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Violet
Lens Category
Category 2 Lenses
Eye Size
53mm
Style
Cat Eye Soft, Geometric
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 41mm. Lens Width: 53mm. Temple: 145mm. Bridge: 18mm.