Model code: 5697SU32728G54
Vogue Eyewear
Vogue Eyewear VO5697SU SunglassesTaupe/Grey Gradient LensesProduct code: 5697SU32728G54
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (3)
Vogue Eyewear VO5697SU, Dark Havana/Dark Grey Polarised Lenses
POLARISED
Vogue Eyewear VO5697SU, Black/Black Smoke Lenses
Vogue Eyewear VO5697SU, Full Bordeaux/Dark Violet Lenses
Product Code
5697SU32728G54
Frame Material
Nylon
Frame Colour
Beige
Lens Info
Graduated Lens, Non-Polarised Lens
Lens Colour
Grey/Black
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
54mm
Style
Oval
Product Includes
Zip case
Measurements
Lens Height: 32mm. Lens Width: 54mm. Temple: 140mm. Bridge: 19mm.